Aktualności, Z miasta|

image_print

Corocznie 15 października przypada święto osób niewidomych i niedowidzących. Z tej okazji w naszym mieście obchodzono w niedzielę, 9 października 2022 r. Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W czasie spotkania Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk dziękował za aktywność i wysiłek włożony w pomoc niewidomym i niedowidzącym przez koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Jaworznie.

Jaworznickie koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych istnieje w naszym mieście już od 43 lata i liczy 160 członków. Głównym celem działalności PZN jest pomoc osobom tracącym wzrok i ich bliskim w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Pozwala to stać się osobą samodzielną i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Koło pracuje również na rzecz systemowych rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku.


Organizacja uczy samodzielności i aktywności życiowej, realizowania potrzeb społecznych i zawodowych. Pomaga niewidomym i słabowidzącym oraz ich bliskim w adaptacji do nowych warunków życia. Wyznacza standardy i zmienia sposób postrzegania poprzez edukację społeczeństwa.

Comments are closed.