Aktualności, Sport, Z miasta|

22 października 2022 r. rusza Jaworznicka Dziecięca Liga w Piłce Nożnej. W piłkarskich zmaganiach wezmą udział piłkarze i piłkarki z jaworznickich klubów sportowych – rocznik 2014 i młodsi. Cykl 10 turniejów w dwóch rundach – jesienno/zimowej i wiosenno/letniej, potrwa do 17 czerwca 2023 r. Pomysłodawcą wydarzenia jest Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, a honorowy patronat nad turniejem objął Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Do tej pory w Jaworznie nie było wspólnej propozycji rozgrywek dla dzieci, które trenują w naszych klubach i nie uczestniczą w rozgrywkach ligowych w swoich rocznikach. Zależy nam na stworzeniu dobrej inicjatywy, wypełnionej zabawą i integracją młodych zawodników jaworznickich klubów piłkarskich. Stąd ten atrakcyjny format, który ma jeszcze lepiej wypromować zdrowe spędzanie czasu i aktywności – mówi Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

W ubiegły wtorek (27.09.2022), Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk spotkał się z przedstawicielami jaworznickich klubów sportowych: LKS Zgoda Byczyna, LKS Ciężkowianka Jaworzno, Victoria Jaworzno 1918, Akademia 2012, Szczakowianka Jaworzno oraz KS Górnik Jaworzno. W spotkaniu wzięli udział również dyrektor MCKiS Sebastian Kuś wraz z zastępcą Dariuszem Chrapkiem oraz Katarzyna Florek, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. Skonsultowano z klubami m.in. zapisy regulaminu rozgrywek, zasady wyboru i zgłaszania składów na turnieje, organizację wydarzeń towarzyszących i wytypowanie obiektów piłkarskich do sezonu wiosennego.

Turnieje w ramach rundy jesienno/zimowej będą odbywać się w halach sportowych MCKiS, a wiosenno/letniej na jaworznickich boiskach klubów piłkarskich działających w mieście. W zależności od warunków atmosferycznych mogą nastąpić zmiany obiektów. W lidze mogą wziąć udział tylko drużyny, reprezentujące jaworznickie kluby piłkarskie. Każdy klub może zgłosić jeden lub dwa, maksymalnie 10-osobowe, zespoły.

Uroczysta inauguracja piłkarskich zmagań odbędzie się w sobotę, 22 października 2022 r., w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80. Ostatni turniej ligi odbędzie się 17 czerwca 2023 r. na płycie głównej stadionu miejskiego Victoria przy ul. Krakowskiej 8. Tego dnia nastąpi ceremonia zakończenia ligi. Poniżej szczegółowy harmonogram rozgrywek:

I edycja – 22 października 2022 roku – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80 – Uroczysta Inauguracja Ligi,

II edycja – 26 listopada 2022 roku – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80

III edycja – 17 grudnia 2022 roku – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80/ Inwalidów Wojennych 18

IV edycja – 7 stycznia 2023 roku – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80

V edycja – 18 lutego 2023 roku – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80

VI edycja – 25 marca 2023 roku – Boisko piłkarskie

VII edycja – 22 kwietnia 2023 roku – Boisko piłkarskie

VIII edycja – 20 maja 2023 roku – Boisko piłkarskie

IX edycja – 10 czerwca 2023 roku – Boisko piłkarskie

X edycja – 17 czerwca 2023 roku – Płyta Główna Stadion MCKiS ul. Krakowska 8 – Festiwal Piłkarski – Ceremonia zakończenia imprezy

W naszej Jaworznickiej Dziecięcej Lidzie Mistrzów w Piłce Nożnej każdy wygrywa. Dobrej zabawie sprzyja regulamin ligi, który zakłada, że wszystkie kluby, które wezmą udział w turniejach, otrzymają jednakowe nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego dla klubu, a wszyscy młodzi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe – dodaje Łukasz Kolarczyk.

Organizatorami I Jaworznickiej Dziecięcej Ligi Mistrzów w Piłce Nożnej jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu wraz z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Comments are closed.