Aktualności, Edukacja|

1 września – to początek nowego roku szkolnego. W Jaworznie rok szkolny 2022/2023 rozpoczyna dzisiaj blisko 10 tys. uczniów i ponad 2,7 tys. przedszkolaków.

W jaworznickich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych naukę rozpoczęło 9907 uczniów (szkoły podstawowe – 6481, szkoły ponadpodstawowe – 3426). W 22 szkołach podstawowych, do klas pierwszych będzie uczęszczało 800 dzieci, a w szkołach ponadpodstawowych w klasach pierwszych naukę rozpoczęło 1071 uczniów. Wychowaniem przedszkolnym objętych jest 2726 dzieci. W tym roku szkolnym do egzaminu dojrzałości przystąpi 586 uczniów.

W roku szkolnym 2022/2023 rozpoczną lub będą kontynuować naukę również uczniowie z Ukrainy:

  • w miejskich szkołach podstawowych – 214 uczniów,
  • w miejskich szkołach ponadpodstawowych – 59 uczniów.

Przypomnijmy, że w czasie letnich wakacji w 24 placówkach przeprowadzono prace remontowe i modernizacyjne. Na ten cel Gmina przeznaczyła ponad 12 mln złotych.

Drodzy uczniowie!

Rozpoczynający się rok szkolny to dla wielu uczniów kolejny rok wyzwań i możliwości rozwoju własnej ścieżki edukacji, a nawet późniejszej kariery. Wszystkim uczniom, tym młodszym i starszym, życzymy wytrwałości i powodzenia w nauce, a także sukcesów, wielu chwil spędzonych z przyjaciółmi i mnóstwa dobrych, szkolnych wspomnień.

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert
wraz z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem,
Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Kaczmarkiem
i Pełnomocnikiem ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami Tomaszem Jewułą

Comments are closed.