Aktualności, Z miasta|

W Pawilonie Słoneczna na Podwalu, otwarto innowacyjną przestrzeń dla jaworznickich przedsiębiorców stworzoną przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie – Jaworznickie Laboratorium Biznesu. Korzystanie z usług Laboratorium będzie bezpłatne.

Dziś urzędy pracy to bardziej wyspecjalizowane agencje HR, które muszą elastycznie reagować na dynamiczną sytuację rynkową – mówił podczas wydarzenia Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, który jednocześnie pogratulował powstania takiego miejsca.

Gratulacje na ręce Łukasza Curyły dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy złożyli m.in. Poseł na Sejm RP Robert Warwas, Wiceprezydent Miasta Mysłowice Mateusz Targoś, przedstawiciele Powiatowych Urzędów Pracy oraz przedsiębiorcy współpracujący z jaworznickim Urzędem Pracy.

Wsparcie dla biznesu

Jaworznickie Laboratorium Biznesu poprzez wsparcie eksperckie i udostępnienie przestrzeni co-workingowej ma zachęcać do rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Składa się z trzech stref: co-workingowej z przestrzenią do spokojnej pracy, strefy kreatywnej oraz informacyjnej. Korzystać z niego będą mogli zarówno uczniowie, u których rozbudzana będzie przedsiębiorczość, jak i lokalni przedsiębiorcy.

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie wygrał konkurs prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, na wdrożenie projektu pilotażowego i otrzymał na ten cel niemal 1,5 miliona złotych. Korzystanie z usług Laboratorium będzie bezpłatne.

Comments are closed.