Aktualności, Z miasta|

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków wrócił po dwuletniej przerwie do Jaworzna. W czwartek, 30 czerwca, jaworznicki Rynek zamienił się w start trzeciego etapu 33. edycji tych kolarskich zmagań. Zawodnicy wystartowali z Jaworzna na swój najdłuższy i jak dotąd najgorętszy – 208 km etap trasy do Nowego Sącza.

Podczas wydarzenia Waldemar Krenc przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków złożył na ręce Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, Przewodniczącego Terenowej Sekcji NSZZ „Solidarność” Miasta Jaworzna Waldemara Sopaty oraz Piotra Dudy Przewodniczącego NSZZ Solidarność, podziękowania za organizację wyścigu. Ponadto Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk otrzymał „Odznaczenie za zasługi dla kolarstwa polskiego”. Wyrazy uznania za wspieranie sportu przekazano także Wicemarszałkowi Województwa Śląskiego Dariuszowi Starzyckiemu.

Jaworzno – Nowy Sącz

Po wyczerpujących dwóch etapach przyszedł czas na trzeci – najdłuższy odcinek tegorocznego, 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarze w Jaworznie przejechali pętlą z Rynku, ul. Pocztową, Grunwaldzką, Insurekcji Kościuszkowskiej, Kołłątaja, Obrońców Poczty Gdańskiej po czym ruszył ostry start przez Rynek, ul. Pocztową, Grunwaldzką, Kolejową, Leśną, Moniuszki, Piaskową, Młynarską, Chopina, Sulińskiego, Wygoda, Dąb po czym wyjechali z miasta w kierunku Chełmka.

Kolarskie emocje również dla najmłodszych

Tegorocznym zmaganiom zawodników w 33. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków towarzyszyły również zawody dla młodych amatorów dwóch kółek. Przez przejazdem zawodowych kolarzy, odbył się 14. Mini Wyścig Kolarski „Solidarności”.

Atrakcje na jaworznickim rynku

Na mieszkańców, którzy przyszli pokibicować kolarskim zmaganiom czekało wiele atrakcji. Kibice mieli okazję zobaczenia wystawy zabytkowych rowerów czy wielkoformatowej wystawy fotograficznej. Na miejscu można było przejechać się rikszą, zobaczyć jazdę bicyklem. Swoje stoiska mieli strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Czas na rynku umilała Orkiestra Dęta TAURON Wydobycie S.A oraz bębniarze.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków przejeżdżał już przez nasze miasto cztery razy: w latach 2013, 2015, 2018 i 2020. W tegorocznym wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków wystartowało 25 zespołów z Polski i zagranicy, a trasa zawodów liczy w sumie 772 kilometry. Głównym organizatorem wyścigu jest Region Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność.

Comments are closed.