Aktualności, Sport|

image_print

W piątek, 13 maja, w Jaworznie odbędzie się Babilon Boxing Show. Sportowe emocje gwarantowane! Amatorski mistrz świata i pięciokrotny medalista MŚ oraz dwukrotny medalista ME Domenico Valentino, dawny rywal legendarnego Wasyla Łomaczenki, będzie przeciwnikiem Jana „Irona” Lodzika w 10-rundowej walce wieczoru 13 maja na gali Babilon Boxing Show w Jaworznie!

Niepokonany Jan „Iron” Lodzik (8-0) jest gotowy na swoje największe wyzwanie w ringu! Mistrz kickboxingu przebojem wdarł się do świata boksu zawodowego i pewnie pokonuje coraz trudniejsze przeszkody, które stawia na jego drodze promotor Tomasz Babiloński z grupy Babilon Promotion. W ostatnich walkach 27-letni Lodzik wygrywał w dobrym stylu z mocnymi rywalami, ale poprzeczka cały czas idzie w górę. Z tak mocnym zawodnikiem jak amatorski mistrz świata (Mediolan 2009) wagi lekkiej Domenico Valentino Polak jeszcze nie boksował. Włoski weteran to w sumie aż pięciokrotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny medalista mistrzostw Europy (brąz 2004 i srebro 2011), a także dwukrotny ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich. Jak „Iron” poradzi sobie z tak doświadczonym i utytułowanym rywalem? Przekonamy się 13 maja na gali Babilon Boxing Show w Jaworznie, gdzie wystąpi także inny utytułowany kickbokser Łukasz „Boom Boom” Pławecki.

Gale Babilon Boxing Show to zawsze gwarancja równych zestawień i emocjonujących walk bokserskich. 13 maja w Jaworznie nie będzie inaczej – oprócz Jana Lodzika i „Boom Booma” Pławeckiego spore wyzwanie zaliczy także debiutujący w grupie Babilon Promotion Konrad Dąbrowski, którego na dystansie 6 rund w limicie kategorii super półśredniej sprawdzi weteran Michał Syrowatka. Równie ciekawie zapowiada się kolejny bokserski występ bardzo popularnego zawodnika MMA – Adriana „Aresa” Błeszyńskiego, którego walki zawsze zamieniają się w krwawe i dramatyczne wojny porywające publiczność. Tego nie można przegapić!

Karta walk gali Babilon Boxing Show w Jaworznie:
Walka wieczoru – 10 rund po 3 minuty w wadze super lekkiej (do 63,5 kg):
Jan „Iron” Lodzik (8-0) vs Domenico Valentino (11-2)

8 rund po 3 minuty w wadze półciężkiej (do 79,4 kg):
Łukasz „Boom Boom” Pławecki (4-0-1) vs Krzysztof Wojciechowski (4-0)

6 rund po 3 minuty w wadze super półśredniej (do 69,8 kg):
Michał Syrowatka (23-6) vs Konrad Dąbrowski (10-3)

Gala Babilon Boxing Show w Jaworznie
Termin: 13 maja 2022
Start: godzina 19:00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 80
Bilety do nabycia na eventim.pl
Transmisja: kanały grupy Polsat oraz Polsat Box Go

Plakat zapraszający na galę boksu Babilon Promotion, na zdjęciach siedmiu bokserów
Babilon Boxing Show Lodzik (8-0) vs Valentino (11-2), Błeszyński, Pławecki, Sądej, Dąbrowski, Wojciechowski, 13-05-2022, g. 19.00, MCKiS Jaworzno, bilety na EVENTIM

Comments are closed.