Aktualności, Z miasta|

To już kolejna nieudana próba dezinformacji. Wbrew doniesieniom jednego z lokalnych portali, informujemy, że od 18 marca 2022 r. obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Niedzieliska II, który określa nowe tereny mieszkaniowe na terenie osiedla.

Wojewoda Śląski w ramach nadzoru prawnego wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, które zmieniło zaproponowane przez jaworznickich planistów zapisy w dwóch aspektach: wskazano że nie można wpisywać w projekt planu ograniczeń w stosowaniu paliw stałych, bo tę materię reguluje uchwała sejmiku śląskiego dotycząca ochrony powietrza. Wojewoda nie zgodził się również z zaproponowaną przez nas formą ochrony przyszłej zabudowy przed nową eksploatacją węgla kamiennego.

Pozostałe zapisy planu pozostają bez zmian. Ucieszy to głównie zainteresowanych zagospodarowaniem terenu oraz zamieszkaniem w tej atrakcyjnej okolicy.  Natomiast okoliczni mieszkańcy aktywnie broniący terenu zielonego pomiędzy blokami, którym Prezydent miasta zaproponował dzierżawę fragmentu działki gminnej, będą mieli okazję przejąć teren i zagospodarować go zgodnie z własnymi potrzebami. Dzięki odpowiednim zapisom planu, na wniosek mieszkańców, znajdzie się tam miejsce na ławki, wybieg dla psów, plac zabaw, mini siłownię oraz inne udogodnienia typowe dla terenów rekreacji.

Link do rozstrzygnięcia i do planu: www.bip.jaworzno.pl/a,41047,69-miejscowy-plan-zagospodarowania-przestrzennego-niedzieliska-ii-w-jaworznie.html

Comments are closed.