Aktualności, Transport i drogi|

Od poniedziałku, 15 listopada 2021 r. remontowane są zatoki autobusowe na terenie Miejskiego Centrum Integracji Transportu w Centrum. W związku z prowadzonymi pracami zmianie ulega miejsce przystanków komunikacji miejskiej, które od poniedziałku zlokalizowane są bliżej skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Nowy wykonawca podjął się przeprowadzenia remontu zatok autobusowych w trybie wykonania zastępczego. Niemożliwe okazało się wyegzekwowanie uprawnień gwarancyjnych od firmy Gardenbud, dlatego niezbędnych robót podjęła się znana z prac na jaworznickich drogach Eurovia Polska. Kosztami wykonania zastępczego miasto obciąży pierwotnego wykonawcę.

W zakresie remontu realizowana będzie wymiana krawężników oraz spękanych płyt nawierzchni betonowej zatok. Wykonawstwo zastępcze to efekt niedokończenia naprawy gwarancyjnej przez firmę wykonującą przebudowę zatok zakończoną 2019 roku – wyjaśnia Andrzej Kramarz, kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich UM.

Od pierwszych porannych kursów w dniu 15 listopada (poniedziałek) przystanek CENTRUM funkcjonował będzie w obu kierunkach w tymczasowych lokalizacjach. Przystanki zastępcze utworzone zostaną bliżej skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Ze względu na niezbędną przerwę technologiczną związaną z dojrzewaniem betonu utrudnienia potrwają około miesiąca.

Tablica umieszczona na przystanku informująca o utrudnieniach i prowadzonych pracach
Remont zatok autobusowych w Centrum – tablica informacyjna


Comments are closed.