Aktualności|

image_print

Hala Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Centrum miasta wraz z zagospodarowaniem, została wyróżniona w corocznym konkursie na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego 2020/2021. Statuetkę dla Jaworzna, na uroczystej gali, odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk.

Na tegoroczną 22. edycję konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna” wpłynęły 33 zgłoszenia z 27 gmin. Pierwszą nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego otrzymała realizacja „Centrum Usług Społecznych w Zabrzu”. Drugą nagrodę natomiast, wręczono przedstawicielom realizacji pn. „Adaptacja z przebudową budynku dawnego spichlerza w Gminie Hażlach na budynek muzealny pod nazwą Dom Przyrodnika wraz z zagospodarowaniem terenu (etap I)”.

W konkursie przyznano także 6 równorzędnych Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Wyróżnione zostały: Przystań kajakarska MOSM w Tychach, Modernizacja Hali Widowiskowo-Sportowej w Jaworznie wraz z zagospodarowaniem terenu, Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach w historycznym budynku dawnego młyna elektrycznego, Rewitalizacja zdegradowanego budynku Pałacu Rheinbabenów oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Arka w Żywcu.

Wyróżnienie specjalne Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz nagrodę publiczności otrzymała realizacja „Żelazny Szlak Rowerowy” – budowa ścieżek rowerowych w ramach zagospodarowania ciągów kolejowych na odcinku przebiegającym przez sołectwa Ruptawa-Cisówka oraz Moszczenica w kierunku dzielnicy Zdrój i osiedla Chrobrego w Jastrzębiu-Zdroju.

Grupa ludzi na scenie
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Woj. Śląskiego

Comments are closed.