Z miasta|

Przekazaniem kluczy do bram miasta rozpoczęły się, w poniedziałek, 13 września 2021 r. – Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie. Symboliczny klucz przekazali na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworznie Marty Figury – Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

W gali uczestniczyli m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele jednostek i instytucji gminnych oraz podopieczni szkół, stowarzyszeń i ośrodków, które zajmują się pracą z osobami niepełnosprawnymi w Jaworznie.

Konferencja inaugurująca obchody

Tegoroczną galę rozpoczynającą Dni Godności Osób Niepełnosprawnych uświetnił Jan Mela – podróżnik, społecznik. Najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku (miał 15 lat), a zarazem pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która tego dokonała. Swoim wystąpieniem na deskach Młodzieżowego Domu Kultury, udowodnił, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia tkwią tylko w naszych głowach.

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w tym roku potrwają do 17 września br. We wszystkich placówkach dla osób niepełnosprawnych w mieście zorganizowane zostaną pikniki z wieloma atrakcjami. W poniedziałek wydarzenia te odbyły się w Przedszkolu Miejskim nr 12, w Domu Opieki Społecznej oraz na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Jaworznie. Do piątku pikniki odbędą się w 11 palcówkach w mieście.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia

Comments are closed.