Archiwum JBO|

image_print

W marcu rozpoczął się cykl spotkań Prezydenta Miasta z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania niewykorzystanych kwot II edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy obszarów Gigant, Leopold oraz Jeleń zdecydowali na jaki cel przeznaczą oszczędności pozostające w obszarze.

Gigant, Leopold
Niewykorzystana kwota w obszarze Gigant, Leopold to 68 883,00 zł. Mieszkańcy jednogłośnie uzgodnili, że cała suma, jak i ewentualne oszczędności, które pozostaną po przeprowadzeniu postępowań przetargowych, zostaną przeznaczone na modernizację istniejącego boiska sportowego przy ul. Marmurowej. Przypominamy, że w I edycji  JBO w obszarze Gigant, Leopold powstał plac zabaw, podczas II edycji do realizacji weszły dwa zadania: siłownia na wolnym powietrzu oraz zakup i montaż dwóch stołów do gry w tenisa stołowego.

Jeleń
Podczas wtorkowego spotkania mieszkańcy Jelenia podjęli decyzję, że kwota 100 384, 40 zł zostanie przeznaczona na stworzenie „strefy rekreacyjnej Jeleń”. Wybrane w głosowaniu zadanie ma być zlokalizowane w sąsiedztwie placu zabaw, który wygrał w II edycji JBO. Ewentualne kwoty, które mogą pozostać po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych, mieszkańcy chcą przeznaczyć na zakup i montaż latarni w pobliżu placu zabaw lub w przypadku mniejszych kwot na zorganizowanie dzielnicowej imprezy integracyjnej.

Za nami spotkania w dwóch obszarach w sprawie zagospodarowania niewykorzystanych kwot II edycji JBO. Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcia postępowań przetargowych. Następstwem tej procedury będzie cykl spotkań, na których mieszkańcy będą decydować o pozostałych oszczędnościach – mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta.

Comments are closed.