Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wesoła Wdówka (Die lustige Witwe) Franza Lehára

22 października @ 18:00 - 20:00

PLN100
Wesoła wdówka (Die lustige Witwe) Franza Lehára
Libretto: Victor Leon, Leo Stein Przekład: Jerzy Jurandot, Józef Słowiński
Produkcja: Jarosław Wewióra, Maria Czempka-Wewióra
Kostiumy Dorota Wewióra
Reżyseria i choreografia: Anna Siwczyk
Wesoła wdówka to arcydzieło gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną szlagierami na czele z hitem Usta milczą, dusza śpiewa. Tytułowa wdówka to młoda Hanna Glawari, której bogaty mąż umiera po ośmiu dniach małżeństwa. Bakier był obywatelem małego księstwa Pontevedro, dlatego wszyscy jego obywatele martwią się, by kobieta nie wyszła za obcokrajowca, a jej pieniądze nie odpłynęły za granicę. Tymczasem Hanna wyjeżdża do Paryża, gdzie spotyka rodaka i dawną miłość – hrabiego Daniłę. Dumny Hrabia wyznaje Hannie miłość dopiero po wiadomości, że w przypadku powtórnego zamążpójścia jej majątek przepada. Szczęśliwie okazuje się jednak, że przepada na rzecz kolejnego męża. Światową sławę zyskała inscenizacja Wesołej wdówki na nowojorskim Brodwayu (1944) w reżyserii Jana Kiepury z nim samym oraz Martą Eggert w rolach głównych.
W rolach głównych wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Karolina Iwańska-Paśnicka, Ewa Banasiak, Ewelina Sobczyk, Magdalena Czarnecka, Grażyna Żaak, , Maciej Ogórkiewicz, Tomasz Świerczek, Adam Żaak, Michał Dziedzic, Piotr Rybak, Piotr Brożek. Solistom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją Macieja Cisowskiego / Marka Kudry / Alicji Paczesniak-Słoty.

Szczegóły

Data:
22 października
Godzina:
18:00 - 20:00
Koszt:
PLN100
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/100953/Jaworzno/Weso%C5%82a+Wd%C3%B3wka+-+operetka+F.+Lehara+-+Arte+Creatura+Teatr+Muzyczny/

Miejsce wydarzenia

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie im. Jaworzniaków
ul. Inwalidów Wojennych 2
Jaworzno, śląskie 43-600 Poland
+ Google Map
Telefon:
327629220
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Organizator

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków
Telefon:
32 762 92 25
Adres e-mail:
sekretariat@mdk.jaworzno.edu.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Comments are closed.