Aktualności|

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza 8 maja (środa) na kolejne spotkanie z cyklu “Z Historią na Ty” pt. “Kto wybudował Jaworzno? – czyli opowieść o budowniczych, architektach i plastykach”. Wstęp bezpłatny.

Co łączy osiedle Podwale Wschód z osiedlami mieszkaniowymi w Bejrucie? Co wspólnego ma willa Winterówka z ratuszem w Nowym Sączu? Jak wyglądałby rynek, gdyby wybudowano modernistyczny Dom Legionów i dokończono, przerwaną w 1939 r., budowę kościoła? Odpowiedź między innymi na te właśnie pytania będzie można usłyszeć podczas siódmego wykładu w ramach cyklu pn. „Z Historią na Ty”.

Na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się w środę, 8 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Pocztowej 5 w Jaworznie, kustosz Muzeum Miasta Jaworzna dr Iwona Brandys zaprezentuje opowieść o budowniczych, architektach i plastykach, którzy przyczynili się do obecnego wyglądu Jaworzna. Wykład ten, będzie próbą przedstawienia głównych nurtów i twórców przemian architektonicznych w naszym mieście. Będzie on obejmował m.in. ważną dla Jaworzna akcję „upiękniania” Wolnego Miasta Krakowa i jego okręgu, a także omówienie jaworznickich obiektów wzniesionych w duchu austriackiego historycyzmu, następnie międzywojennego modernizmu oraz te powojenne socrealistyczne i socmodernistyczne.

Serdecznie zapraszamy!

Comments are closed.