Aktualności, Z miasta|

Na prośbę przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Kaczmarka, w środę, 3 kwietnia 2024 r. prezydent Paweł Silbert spotkał się z mieszkańcami ulicy Wolności w Szczakowej. Spotkanie dotyczyło planów budowy połączenia drogowego ul. Św. Wojciecha z ul. Bukowską, które nadal budzi emocje wśród mieszkańców tej okolicy.

Końcem ubiegłego roku mieszkańcy ulicy Wolności wystosowali pismo do Prezydenta Miasta Jaworzna w tej sprawie. W styczniu 2024 r. w korespondencji pisemnej, Prezydent Silbert poinformował mieszkańców ul. Wolności, o tym, że wypracowane rozwiązania zostaną skonsultowane, a wybrane propozycje trafią do „analizy wariantowej przebiegu drogi”.

Od lat poszukujemy rozwiązania drogowego, które połączyłoby północne osiedla mieszkaniowe tworząc tzw. „obwodnicę” Góry Piasku. Niewątpliwie znalezienie optymalnego rozwiązania komunikacyjnego w północnej części miasta nie jest łatwym przedsięwzięciem i powinno zostać wypracowane w oparciu o doświadczenie specjalistów, z uwzględnieniem uwarunkowań przyrodniczych i oczekiwań społecznych – mówi prezydent Paweł Silbert. Cały czas szukamy rozwiązania, które będzie najmniej uciążliwe, a jednocześnie udrożni ruch na Górze Piasku i w Szczakowej.

Podczas spotkania Prezydent Paweł Silbert uzgodnił z mieszkańcami, że rekomendacje dotyczące wariantów proponowanego przebiegu drogi zostaną zaprezentowane na zorganizowanych jeszcze w tym roku spotkaniach.

Zapewniam Państwa, że wariant przebiegu drogi, która będzie realizowana w przyszłości, zostanie wypracowany w wyniku dyskusji i wspólnego dialogu – mówił podczas spotkania prezydent Paweł Silbert. – Zaproponujemy Państwu, we współpracy z posiadającą wieloletnie doświadczenie w projektowaniu układów drogowych firmą INKOM z Katowic, nowe warianty przebiegu połączenia drogowego ul. Św. Wojciecha z ul. Bukowską. Podczas spotkania uzgodniliśmy również tryb powiadamiania mieszkańców zainteresowanych tym tematem.

Comments are closed.