Aktualności, Z miasta|

W sobotę, 10 grudnia 2022 r. na mieszkańców czekają kolejne świąteczne atrakcje – Jarmark Bożonarodzeniowy, Świąteczna Mega Moc z TAURON Wytwarzanie, a już w następny weekend także Betlejemskie Światło Pokoju i wspólne kolędowanie. Wszystkie te wydarzenia i otwarcie 17 grudnia br. lodowiska w centrum “pod płaszczką” wprowadzi nas w świąteczny klimat.

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na jaworznickim rynku, w godz. 9:00 do 13:00, a Świąteczna Mega Moc od godz. 9:00 do godz. 21:00.

Podczas jarmarku piękne ozdoby będą sprzedawać szkoły i stowarzyszenia. Zaplanowano też występy, degustację świątecznych przysmaków i konkurs, w którym będzie można wygrać choinkę.

W ramach, organizowanej w Jaworznie po raz czwarty, Świątecznej Mega Mocy od rana będą czekać na mieszkańców takie atrakcje, jak karuzela wenecka i św. Mikołaj na Rynku oraz świąteczny pociąg (z przystankiem na wysokości Muzeum Miasta Jaworzna). O godz. 15:00 w tamtym miejscu rozpocznie się też część koncertowa. Najpierw wystąpi orkiestra górnicza TAURON Wydobycie, a po niej odbędzie się konkurs muzyczny dla szkół. Po nim da koncert Basia Janyga. Po zmroku na budynku muzeum będzie można zobaczyć świąteczne iluminacje.

Betlejemskie Światełko Pokoju

Po Betlejemskie Światło Pokoju, które jak co roku do Jaworzna przywiozą harcerze, mieszkańcy wybiorą się na Rynek w niedzielę, 18 grudnia 2022 r. Przekazanie ognia z Groty Narodzenia Pańskiego i wspólne kolędowanie rozpoczną się o godz. 17:00.

Lodowisko w Centrum „pod płaszczką”

W sobotę, 17 grudnia 2022 r., ruszy miejskie lodowisko! Jednorazowy bilet normalny, który uprawnia do 50 minut jazdy, kosztował będzie 10 zł, a ulgowy 8 zł. W weekendy ceny będą o 2 zł wyższe. Posiadacze Jaworznickiej Karty Rodziny Wielodzietnej w dni powszednie za bilet zapłacą 5 zł, a w weekend 6 zł. Łyżwiarze będą mogli korzystać z promocji i karnetów, które jeszcze obniżą cenę. Taniej będzie dla grup zorganizowanych i dla dzieci w czasie ferii zimowych. Na miejscu będzie też działała wypożyczalnia łyżew. Obiektem administrować będzie Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

Lodowisko będzie działało od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 21:00 z przerwami technicznymi od godz. 14:00 do 14:30 i od 17:00 do 17:30. Ze względów bezpieczeństwa i dla komfortu łyżwiarzy na tafli może przebywać jednocześnie maksymalnie 60 osób.

Szczegóły dot. lodowiska dostępne https://www.jaworzno.pl/2022/11/23/lodowisko-pod-plaszczka-rusza-17-grudnia/

Comments are closed.