Aktualności, Transport i drogi|

image_print

W Dziale Oczyszczania Miasta Wodociągów Jaworzno trwają prace przygotowawcze do tegorocznego sezonu zimowego. Prowadzony jest przegląd techniczny pojazdów i urządzeń. Zamontowane zostały już pierwsze zgarniacze do pługów i piaskarek.

Oficjalnie Akcja Zima startuje od połowy października br. i prowadzona jest do połowy kwietnia 2023 r. W tym czasie pracownicy Działu Oczyszczania Miasta dbają, aby śnieg i lód nie zalegał na drogach o łącznej długości 354 kilometrów, w tym na 164 km dróg o najwyższej kategorii, które po ustaniu opadów są oczyszczane w pierwszej kolejności, tak aby zapewnić przejazd komunikacji i służbom miejskim.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i w tym roku jako miasto dysponujemy 16 pojazdami technicznymi. Do realizacji tegorocznej Akcji Zima planujemy zaangażować ponad 50 pracowników. W większości będą to kierowcy pługopiaskarek, traktorów, a także pracownicy, którzy ręcznie wspomagać będą działania związane z odśnieżaniem, zwłaszcza na chodnikach i w miejscach do których pojazdy nie będą w stanie dotrzeć. Nad tym wszystkim czuwać będzie oczywiście całodobowa obsługa dyspozytorska – mówi Dyrektor Działu Oczyszczania Miasta Wodociągów Jaworzno Zbigniew Krepel.

Nadzór nad wykonaniem zadań w ramach Akcji Zima prowadzi Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie. Natomiast bezpośrednim wykonawcą prac zimowych w terenie będzie Dział Oczyszczania Miasta Wodociągów Jaworzno. Dla mieszkańców uruchomiony został numer telefonu dyspozytorskiego – 32 615 72 26 oraz adres mailowy: oczyszczanie@wodociagi.jaworzno.pl, pod którymi mieszkańcy mogą się kontaktować w sprawach dotyczących zimowego utrzymania dróg.

Comments are closed.