Aktualności, Sport, Z miasta|

Zbliża się jedna z większych imprez biegowych w południowej Polsce – Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 kilometrów w Jaworznie, który w bieżącym roku odbędzie się w sobotę, 24 września. Zawodnicy, będą mieli też możliwość wyboru krótszej trasy – organizator przygotował dodatkowo dziesięciokilometrową trasę rekreacyjną. Zawodnicy na obydwu dystansach wystartują ze startu wspólnego i razem przebiegną pierwsze 5 km.

Infografika międzynarodowego biegu ulicznego. Wszystkie informacje opublikowane w teście.

Tradycyjnie całe zaplecze biegu zostanie zlokalizowane na Stadionie Miejskim ”Victoria” przy ul.Krakowskiej 8. To miejsce i możliwości związane z tak dużą przestrzenią są dobrze odbierane przez uczestników imprezy. Biegacze chwalą usytuowanie startu i mety z dala od miejskiego zgiełku oraz wypoczynek po biegu na zielonej murawie . Zgłoszenia do biegów będą przyjmowane poprzez stronę -> www.datasport.pl, www.mckis.jaworzno.pl i www.maratonypolskie.pl. Limit biegaczy został ustalony na 500 osób. Jeśli chcesz mieć zapewniony start- wraz ze zgłoszeniem elektronicznym wnieś opłatę startową.

Opłata startowa, stosowana w obydwu biegach wynosi 50 zł i obowiązuje do dnia 15 września 2022r. Po tym terminie, o ile zostaną wolne miejsca opłata wynosi 70 zł i można ją uregulować jedynie w dniu imprezy, w biurze zawodów. Za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej. Opłatę startową należy wnieść drogą elektroniczną on-line jako finalizacja zapisu do biegu.

Również w tym roku bieg wchodzi w skład większego przedsięwzięcia- Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy.

Aby zdobyć to imponujące trofeum i otrzymać okolicznościowy ekspozytor na trzy medale trzeba wystartować w każdym biegu wchodzącym w skład Triady – a więc oprócz Jaworzna jeszcze w Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu i w Biegu Chromika w Mysłowicach. Wybrany dystans jest obojętny, a każdy z biegów oferuje ich dwa do wyboru.

Regulamin triady jest dostępny na stronie każdego z biegów. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów uczestnictwa w Triadzie. Zawodnicy muszą tylko opłacić opłaty startowe wynikające z regulaminów trzech biegów. Zapraszamy do uczestnictwa- trofeum Triady nie może zabraknąć wśród Twoich medali.

Comments are closed.