Aktualności, Z miasta|

Prezydent Paweł Silbert i jego zastępca Łukasz Kolarczyk spotkali się z seniorami z Klubu „Senior+” przy ul. Matejki. Ponad cztery lata temu, właśnie w tym miejscu powstał pierwszy w Jaworznie klub dla osób 60. Podczas jego otwarcia, w marcu 2018 roku, zainaugurowano miejski program “Jaworzno wspiera Seniorów”.

Grupa ludzi

Podczas spotkania seniorzy zaprezentowali prezydentom prace jakie tworzą w klubie, opowiadali z jakich zajęć i aktywności korzystają oraz dziękowali za takie miejsce, w którym spędzają wolny czas. Jak mówią, te cztery lata zbliżyły ich do siebie i są dla siebie jak rodzina.

Seniorzy wraz z Prezydentem Pawłem Silebrtem i jego zastępcą Łukaszem Kolarczykiem dyskutowali na temat miejskich inwestycji – m.in. przyszłości tzw. “Kociej” czy byłego Dworca Kolejowego w Szczakowej. Otwarci na nowe rozwiązania seniorzy, przestawiali swoje pomysły i rozwiązania dotyczące zmieniającego się miasta. Wspominali również o obawach, jakie mieli np. przy budowie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, bez istnienia której teraz nie wyobrażają sobie swojego życia.

Opowiadali również o swoich pasjach i zainteresowaniach. Dzielili się także swoimi “receptami” na zdrowie i aktywne życie.


W Jaworznie działają dwa kluby dla osób, które skończyły 60 lat. Klub Senior + przy ul. Matejki od 2018 roku oraz Klub Senior + w Pawilonie Słoneczna od 2020 roku. Na budowę obu tych miejsc Gmina pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jaworzno Przyjazne Seniorom

Budowa Klubów Seniora, to tylko część działań dedykowanych dla najstarszych jaworznian. Przede wszystkim miasto skupia się na ochronie zdrowia i profilaktyce wśród seniorów, zwiększeniu bezpieczeństwa i większej aktywności seniorów.

W 2018 roku ruszył w mieście program Jaworzno Przyjazne Seniorom. Jego celem jest poprawa jakości życia najstarszych mieszkańców naszego miasta. W ramach programu najstarsi jaworznianie korzystają z warsztatów rękodzieła, spotkań autorskich, koncertów czy darmowych biletów na basen, które już niebawem będą znowu dostępne. Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Jaworznie seniorzy uczestniczą w wielu spotkaniach poświęconych bezpieczeństwu i zagrożeniom na jakie narażeni są najstarsi jaworznianie.

Comments are closed.