Aktualności|

W piątek, 19 kwietnia br., mieszkańcy Jaworzna mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Miejskim Dniu Ziemi, podczas którego celebrowano ekologię, edukację i zaangażowanie społeczności w działania na rzecz ochrony naszej planety. W wydarzeniu udział wziął Zastępca Prezydenta Jaworzna Łukasz Kolarczyk.

Współorganizatorzy wydarzenia którymi były: Wodociągi Jaworzno, Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Ośrodek Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie – przygotowali dla mieszkańców wiele aktywności.

Podczas wydarzenia mieszkańcy tworzyli las w słoiku, dzieci i młodzież uczyły się rozpoznawać minerały. Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele atrakcji, w tym dmuchany zamek, zajęcia plastyczne oraz konkursy i quizy z atrakcyjnymi nagrodami.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przeprowadził warsztaty dotyczące segregacji odpadów. Mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo segregować odpady i dlaczego jest to tak istotne dla ochrony środowiska.

Wydarzenie było również doskonałą okazją do promowania zrównoważonych praktyk ekologicznych i pielęgnacji roślin. Stoisko pszczelarskie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dając uczestnikom możliwość dowiedzenia się więcej o istotnej roli pszczół w ekosystemie oraz sposobach, w jakie możemy wspierać ich przetrwanie. Ponadto, dostępne były nasiona i sadzonki kwiatów, które mogli zasadzić w swoich ogródków czy balkonowych kwietnikach.

Comments are closed.