Archiwum JBO|

Za nami kolejne spotkanie, na którym zaprezentowano dwa modele JBO na 2017 rok. Ostateczny kształt uchwały poznamy w marcu br., po zebraniu i przeanalizowaniu wszystkich spostrzeżeń jaworznian.

Do tej pory koncepcja budżetu obywatelskiego w Jaworznie skupiała się na poszczególnych dzielnicach. Aktualnie – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – trwają dyskusje, aby rozszerzyć formułę JBO również o projekty ogólnomiejskie. Jaworznianie zauważyli potrzebę „wyjścia” z dzielnic i realizację większych zadań, które będą służyć całej społeczności.

– Za nami trzy lata doświadczeń. Do tej pory skupialiśmy się wyłącznie na potrzebach poszczególnych obszarów konsultacyjnych. Dzisiaj stoimy przed szansą otwarcia się mieszkańców na sprawy całego miasta – mówił podczas wczorajszego spotkania Marek Migas, radny Rady Miejskiej.

Na podstawie uwag i opinii zgłaszanych przez mieszkańców opracowane zostały koncepcje dwóch modeli JBO na 2017 rok.

– Jeden z nich to model mieszany, który zakłada podział środków na inwestycje w dzielnicach i ogólnomiejskie, a drugi skupia się wyłącznie na projektach dotyczących całego miasta – wyjaśnia Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny. – Liczymy na uwagi mieszkańców dotyczące ostatecznego kształtu uchwały, na które czekamy do czwartku, 25 lutego br. Jednocześnie zapraszamy na publiczną prezentację jej projektu.

W piątek, 4 marca projekt uchwały zostanie opublikowany na www.jbo.jaworzno.pl, a publiczna prezentacja odbędzie się 10 marca (czwartek) o godz. 17.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

 

 Załączniki do pobrania:

Prezentacja dwóch modeli JBO na 2017
Formularz zgłaszania uwag do modeli JBO na 2017
Prezentacja ze spotkania (18.02.2016 r.)
Raport z warsztatów przeprowadzonych w trakcie debaty dotyczącej przyszłości Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego 28 stycznia 2016 r.
Uwagi mieszkańców do procedury JBO na 2017

 

Comments are closed.