Widzimy się na pasach” 

to akcja, której celem jest uwrażliwienie – zarówno pieszych jak i kierowców – na zachowanie szczególnej ostrożności w okolicy przejść dla pieszych i skrzyżowań. 

Akcję poprzedziły prelekcje we wszystkich jaworznickich szkołach podstawowych pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. W spotkaniach z przedstawicielami Urzędu Miejskiego i Komendy Miejskiej Policji wzięło udział 1350 uczniów.

Celem akcji „Widzimy się na pasach” jest przypomnienie pieszym poruszającym się po drodze, o konieczności noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu oraz uświadomienie kierującym pojazdami, że zbliżając się do przejścia dla pieszych zawsze zobowiązani są zachować szczególną ostrożność

Pamiętajmy – używanie elementów odblaskowych lub kamizelek może w znacznym stopniu ograniczyć ilość wypadków z udziałem pieszych, ponieważ pieszy widoczny z daleka daje kierującemu pojazdem czas na odpowiednią reakcję.

Bezpieczeństwo na pasach

Dwa lata temu w życie weszła ustawa wprowadzająca pierwszeństwo pieszych wchodzących na przejście. Nowe regulacje nie zwalniają jednak pieszych z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Aby wspierać edukację i zwiększać świadomość jaworznian w tym zakresie, powstała akcja „Widzimy się na pasach”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na rozważność i ostrożność zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami. Pamiętajmy, że codziennie odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym ponosi każdy z nas.

Aktualności

Mężczyzna w odblaskowej kurtce wręcza odblask drugiemu mężczyźnie

Kolejne działania akcji „Widzimy się na pasach”

Wczoraj, 8 listopada, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Strażnicy Miejscy oraz funkcjonariusze jaworznickiej Policji przeprowadzili akcję przypominającą pieszym poruszającym się po drodze, o konieczności