Aktualności, Bezpieczeństwo|

W minioną niedzielę, na placu przed Urzędem Miasta w Sosnowcu miało miejsce doniosłe wydarzenie – 86 żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową. Wśród zgromadzonych na tej uroczystości obecny był również Zastępca Prezydenta Jaworzna Łukasz Kolarczyk, co podkreśla zaangażowanie w budowanie silnych relacji i współpracy na rzecz bezpieczeństwa miasta, regionu oraz całego kraju.

Żołnierze, którzy złożyli przysięgę, to ochotnicy 132 batalionu lekkiej piechoty, na co dzień stacjonujący w Częstochowie. Ich poświęcenie i determinacja w służbie są godne najwyższego uznania. Zastępca Prezydenta Jaworzna Łukasz Kolarczyk, podziękował za zaproszenie na uroczystość płk. Pawłowi Piątkowskiemu – Dowódcy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także przekazał najlepsze życzenia dla żołnierzy, oraz potwierdził gotowość do organizacji wydarzeń wojskowych, uroczystości patriotycznych i ćwiczeń w Jaworznie.

W tym szczególnym dniu chciałbym wyrazić uznanie dla nowo przysięgających żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej za ich zaangażowanie, determinację i gotowość do poświęceń. Pod Pańskim dowództwem żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą rozwijać umiejętności i działać z oddaniem dla bezpieczeństwa kraju. Życzę wielu sukcesów, pomyślności w realizacji wyzwań oraz satysfakcji z misji. Niech duch współpracy i jedności stale towarzyszy Wam w służbie – życzył Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Jaworzna.

Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia i wyróżnienia za wzorową służbę dla kraju. Następnie po przysiędze odbyła się uroczysta defilada wojskowa, a także piknik z udziałem żołnierzy i ich rodzin. Całość wydarzenia odbyła się przy akompaniamencie Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na miejscu przygotowane były również stoiska promocyjne, gdzie można było zapoznać się z najnowszym sprzętem i wyposażeniem wojskowym, porozmawiać z żołnierzami o służbie i warunkach wstąpienia w szeregi formacji.

Comments are closed.