Aktualności|

W Szkole Podstawowej nr 11 w Pieczyskach powstanie kolejna w mieście „Zielona Pracownia”. Będzie to już szósta tego typu pracownia w mieście. Jaworznicka szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na stworzenie nowoczesnego miejsca do nauki dla uczniów.

W Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Śląskim odbyło się wręczenie nagród w ramach 10. edycji Konkursu “Zielone Pracownie”, podczas którego wyróżnienie odebrała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 – mgr Natalia Kamińska wraz z Pełnomocnikiem ds. oświaty i współpracy akademickiej – Tomaszem Jewułą oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie – Ireną Wojtanowicz-Stadler.

W ramach projektów “Zielona Pracownia 2024” oraz “Zielona Pracownia_Projekt” szkoła otrzyma dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na stworzenie nowoczesnej pracowni przyrodniczej, która stanie się centralnym punktem edukacyjnym dla uczniów. Dygestorium – wyciąg laboratoryjny – to temat przewodni Zielonej Pracowni w SP 11, która otrzyma nazwę “Nasze Okno na świat przyrody”.

Pracownia zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt, m.in. zakupione zostaną: mikroskopy analogowe, zestawy do badania wody, różnego rodzaju modele np. jaskini krasowej, systemu rzecznego czy kanionu, a także sprzęt komputerowy oraz wyposażenie sali – krzesła, ławki.

Zakupione wyposażenie, sprzęt i pomoce dydaktyczne ułatwią tworzenie przez uczniów własnych pomocy dydaktycznych. Poszerzy to ich pasje i zdolność obserwacji zjawisk przyrodniczych. Zachęci do tworzenia
i prezentowania swych wyników badań i materiałów filmowych.

Comments are closed.