Aktualności|

Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS w Jaworznie tętniła życiem i radością, a to za sprawą wyjątkowej zabawy tanecznej zorganizowanej specjalnie dla seniorów. Wydarzenie odbyło się w ramach programu “Jaworzno Przyjazne Seniorom” i stanowiło część cyklu “Tanecznym Krokiem do Tygodnia Seniora”.

Na seniorów czekała muzyka, która łatwo wpadała w ucho i zachęcała do tańca. Każdy utwór wybierany był z myślą o tym, by nogi same poniosły uczestników na parkiet. Uczestnicy mogli cieszyć się szerokim repertuarem – od klasycznych melodii po bardziej współczesne rytmy, które przypominały młodzieńcze lata.

Pomysłodawcami tej inicjatywy są sami seniorzy z Jaworzna oraz Łukasz Kolarczyk, zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna. Ich wspólna wizja stworzenia przestrzeni, gdzie starsi mieszkańcy miasta mogą aktywnie spędzać czas, po raz 9. zaowocowała organizacją tego spotkania. Impreza została zorganizowana przez Urząd Miejski oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Zabawa taneczna to doskonały przykład na to, jak ważne są takie inicjatywy dla społeczności seniorów. Pozwalają one nie tylko na aktywne spędzenie czasu, ale także na wzmocnienie więzi międzyludzkich oraz przeciwdziałanie samotności i wykluczeniu społecznemu wśród starszych osób.

Comments are closed.