Aktualności, Kultura|

Przez dwa dni (8-9 czerwca) Jaworzno rozbrzmiewało muzyką podczas tegorocznych Dni Jaworzna. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy przyszli, aby wspólnie bawić się i celebrować święto miasta. W tym roku wystąpiło wielu znanych artystów, a oprócz dobrej muzyki na mieszkańców czekała świetna zabawa w parku rozrywki Smokoland.

Pierwszego dnia na scenie pojawił się Oskar Cyms, młody artysta, który ogólnopolską rozpoznawalność zdobył po wydaniu w 2023 r. singla „Daj mi znać”, za który otrzymał złotą płytę.

Tuż po nim na scenie pojawił się zespół LemON, który swoim charakterystycznym brzmieniem i emocjonalnymi tekstami porwał publiczność. Nie zabrakło największych hitów zespołu, które mieszkańcy śpiewali razem z wokalistą, Igorem Herbutem.

Sobotni wieczór zakończył się w klimacie punkrockowym, gdyż scenę przejęła legendarna grupa muzyków Pidżama Porno, która swoimi mocnymi dźwiękami i oryginalnymi tekstami przypomniała wszystkim, dlaczego od lat jest jednym z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Drugiego dnia muzycznego święta zaprezentowali się jaworzniccy raperzy. Grupa NWZ (Na Własnych Zasadach/ Nadal Wszyscy Związani) to młodzi artyści zajmujący się muzyką hip-hopową. Artyści nieustannie nagrywają nowy materiał i koncertują. Na koncertowej scenie, jaworznickich raperów NWZ w kilku utworach, wspierała Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego Sobieski.

O godz. 19.00 na scenę wkroczył Błażej Król – znakomity muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Jego muzyka wprowadziła słuchaczy w refleksyjny nastrój.

Tegoroczne Dni Jaworzna zakończył występ Margaret, która swoim energetycznym występem i charyzmą zachwyciła publiczność. Jej największe przeboje sprawiły, że cała publika tańczyła i śpiewała razem z nią. Margaret, jak zawsze pełna energii, nawiązała świetny kontakt z publicznością, co jeszcze bardziej podkręciło atmosferę wieczoru.

Dni Jaworzna 2024 są jednym z najbardziej udanych wydarzeń kulturalnych w mieście. Mnóstwo mieszkańców skorzystało z okazji, aby wspólnie spędzić czas przy doskonałej muzyce i w znakomitej atmosferze. Dzięki różnorodności artystów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie i cieszyć się wspólną zabawą.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ.

Comments are closed.