Aktualności, Ochrona środowiska|

W miejscach wypasu owiec na terenie naszego miasta można zauważyć tabliczki informujące o zakazie dokarmiania owiec. Ostrzeżenia te mają na celu ochronę zdrowia zwierząt.

W minioną środę, 5 czerwca br., na obszarze wypasu owiec na Sadowej Górze doszło do incydentu, który przypomniał o konieczności przestrzegania tych zakazów. Dwie młode owce doznały poważnych problemów zdrowotnych po spożyciu bananów, owoców cytrusowych, arbuza i innych produktów, które zostały podrzucone przez odwiedzających. Te nieodpowiednie dla owiec owoce znalazły się w miejscu, gdzie zwierzęta są zazwyczaj karmione specjalnie dobraną paszą przez właścicielkę. Konsumpcja tych owoców miała dla owiec tragiczne skutki.

Owce wypasane na tym terenie nie są głodne. Codziennie mają dostęp do świeżej trawy, która pokrywa obszar wypasu, a także do wody i specjalnie dobranej paszy. Regularnie uzupełniane są również lizawki solne. Właścicielka owiec troszczy się o ich zdrowie, zapewniając im odpowiednio zbilansowaną dietę.

Apelujemy do wszystkich odwiedzających: prosimy nie dokarmiać owiec i nie przerzucać owoców, warzyw ani innych przekąsek na teren wypasu. Takie działania mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu zwierząt. Pamiętajmy, że karmienie owiec bez odpowiedniej wiedzy i nadzoru może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Szanujmy zdrowie i bezpieczeństwo tych zwierząt, przestrzegając wyraźnych zakazów dokarmiania.

Comments are closed.