Aktualności, Z miasta|

W związku z zalaniem piwnicy w budynku Centrum Kulturalno-Społecznym w Ciężkowicach i interwencją Państwowej Straży Pożarnej obiekt został czasowo wyłączony z użytkowania. Po wykonaniu dodatkowych zabezpieczeń budynek będzie ponownie dostępny dla mieszkańców.

31 maja 2024 r. w godzinach wieczornych, w trakcie nawalnego opadu deszczu, zalana została piwnica w budynku CKS w Ciężkowicach. Na miejscu przedstawiciele zarządcy budynku, Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz wykonawcy prac budowlanych – firmy Riser sp. z o. o. po oględzinach stwierdzili, że ponadnormatywne opady deszczu spowodowały znaczne nagromadzenie wody na sąsiadującej działce, co było główną przyczyną podtopienia podziemnej kondygnacji budynku. Intensywny opad deszczu nie nadążyła odprowadzić ani kanalizacja deszczowa, ani pompa umieszczona w piwnicy, służąca do awaryjnego odprowadzania wody.

Na miejsce wezwana została jednostka straży pożarnej, która wypompowała wodę z pomieszczeń piwnicznych. Zgodnie z obowiązującą procedurą przy podtopieniu lub zalaniu części budynku został on odłączony od zasilania w energię elektryczną. Wznowienie użytkowania nastąpi po wykonaniu badań i pomiarów elektrycznych przez osobę do tego uprawnioną.

Aktualnie trwają ustalenia dotyczące wykonania dodatkowego zabezpieczenia budynku, które uchroni go przed ponownym tego typu zdarzeniem.

Comments are closed.