Aktualności, Rodzina|

W niedzielę, 19 maja, park Podłęże zamienił się w wielki plac zabaw, pełen muzyki, animacji i koncertów podczas Święta Rodziny. Mieszkańcy miasta, zarówno dorośli, jak i dzieci, przybyli licznie, aby wspólnie świętować i cieszyć się atrakcjami przygotowanymi na ten wyjątkowy dzień.

Mnóstwo atrakcji dla małych i dużych, ogrom radości i uśmiechów, a także koncert zespołu Zadyrygowani i spotkanie z Ambrożym Kleksem – tak w skrócie można opisać zorganizowane już po raz ósmy w Jaworznie Święto Rodziny. Dziękuję organizatorom za przygotowanie wydarzenia, a mieszkańcom za tak liczny udział. Do zobaczenia na kolejnych miejskich wydarzeniach – podkreślał w czasie Święta Rodziny Prezydent Paweł Silbert.

Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem z Ambrożym Kleksem, który zaprosił uczestników na wyprawę na wyspy Bergamuty. Program obejmował także warzywno-owocowe zagadki, poszukiwanie guzika dr. Pai Chi Wo oraz magiczne sztuczki z Panem Kleksem, które szczególnie spodobały się dzieciom.

O 17:30 na scenie wystąpiła grupa Zadyrygowani pod batutą Natalii Smagacz z Młodzieżowego Domu Kultury. Ich występ był mieszanką utworów rozrywkowych oraz tych pochodzących z Akademii Pana Kleksa.


Oprócz atrakcji scenicznych, Park Podłęże oferował wiele innych aktywności. Najmłodsi bawili się na dmuchańcach m.in. inspirowanych Wioską Smerfów, a kącik malucha pełen był wielkoformatowych klocków, domków i tuneli, gdzie dzieci mogły swobodnie biegać i skakać.

Strefa rodzinnej rywalizacji przyciągała miłośników aktywności fizycznej, oferując łuki, wielkoformatowe warcaby, chińczyka, sumo oraz rzut do celu. Dla fanów mocnych wrażeń przygotowano tor przeszkód, znany z programu Wipeout, który dostarczył wiele emocji.

Dla tych, którzy potrzebowali chwili wytchnienia, przygotowano strefę relaksu z parasolami, hamakami i leżakami. Ważnym elementem wydarzenia była także strefa zdrowia, w której poruszano temat zdrowia psychicznego i sposobów dbania o nie..

Comments are closed.