Aktualności, Edukacja|

image_print

W sobotę, 3 czerwca 2023 r., jaworznickie planty wypełniła młodzieżowa energia podczas zorganizowanego po raz pierwszy w naszym mieście Dnia Młodzieży. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono młodych mieszkańców, którzy z entuzjazmem korzystali z przygotowanych atrakcji. W czasie wydarzenia Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz ze swoim Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem, przekazali symboliczny gest – „pada” do sterowania miastem, powierzając go na ręce przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta.

Dzisiejsze święto młodzieży to kolejny cegiełka, którą wspólnie dokładamy do wachlarza jaworznickich wydarzeń społecznych. Nasze miasto znane jest z podejmowania licznych inicjatyw skierowanych zarówno do seniorów, dzieci, jak i całej społeczności lokalnej. Obchody Tygodnia Seniora, Święta Rodziny czy Dni Jaworzna zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sympatią mieszkańców. Teraz przyszedł czas, aby również młodzież miała swoje święto, dedykowane wyłącznie im – podkreślał Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Planty wypełniły się energią i radością młodzieży, która miała do dyspozycji bogaty program atrakcji. Wśród głównych punktów programu znalazły się koncerty małopolskiego zespołu Wasabi oraz lokalnych formacji muzycznych – Bory Quality i Stubborn. Na scenie zaprezentował się również Kamil Gałuszka, a także utalentowane solistki: Hania Jasik, Joanna Beczek i Iwona Tomaszewska.

Dziś młodzi jaworznianie przejęli kontrolę nad naszym miastem, dowodząc jednocześnie, że ich głos jest słyszalny. Chciałbym, aby młodzież kontynuowała swoje zaangażowanie w rozwój naszego miasta, biorąc jednocześnie odpowiedzialność za jego przyszłość – mówił Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk. – To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu i inicjatywie zorganizowaliśmy pierwszy w naszym mieście Dzień Młodzieży, który świetnie oddaje energię młodych ludzi.

Na miłośników motoryzacji czekała wystawa samochodów klasycznych. Na jednym ze stanowisk dostępny był symulator dachowania oraz alkogogle, które miały na celu uświadomić młodym kierowcom niebezpieczeństwa związane z jazdą po spożyciu alkoholu. Obecna była również strefa psychologiczna, dietetyczna i fotobudka, gdzie uczestnicy mogli skorzystać z porad ekspertów, zrobić niezapomniane zdjęcia i dowiedzieć się więcej o zdrowym stylu życia.

Nie zabrakło również turnieju gier planszowych, które rozegrano z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Młodzi jaworznianie rywalizowali ze sobą w różnorodnych grach, które dostarczały im mnóstwo rozrywki i emocji.

W imieniu całej Młodzieżowej Rady Miasta serdecznie dziękuję władzom Jaworzna oraz organizatorom za możliwość współpracy i zaufanie, jakim nas obdarzyli. Dzięki wsparciu mogliśmy w pełni wcielić w życie nasze pomysły, które znalazły swoje odzwierciedlenie w Dniu Młodzieży. Jesteśmy wdzięczni za tę możliwość i bardzo cieszymy się na dalszą współpracę, aby razem tworzyć jeszcze więcej wspólnych inicjatyw – podkreślała Wanessa Antkiewicz, radna Młodzieżowej Rady Miasta.

Organizatorami wydarzenia byli: Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Urząd Miejski w Jaworznie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta.

Comments are closed.