Aktualności, Edukacja|

W Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyło się dziś wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Prezydent Paweł Silbert gościł dzieci ze Szkół Podstawowych nr 6 i 17, w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”. Głównym punktem programu było czytanie przez Prezydenta Miasta książki Frances Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy Ogród”, pozycji uznawanej za klasyk literatury dziecięcej.

Cieszę się, że mogłem się spotkać z najmłodszymi jaworznianami w Urzędzie Miejskim i wspólnie świętować Dzień Dziecka – podkreślał w czasie spotkania Prezydent Paweł Silbert. – Z okazji tego ważnego dla nas wszystkich święta, życzę Wam – drogie Dzieci – nie tylko radości i zabawy, ale także nieustannej ciekawości świata. Niech każdy dzień będzie dla Was przygodą, pełną inspirujących doświadczeń.

Uczniowie najpierw wysłuchali czytanej przez Prezydenta Miasta książki. Podczas spotkania nie zabrakło pytań o zainteresowania i wspomnienia z dzieciństwa prezydenta Silberta. Na zakończenie uczniowie odwiedzili gabinet Prezydenta Miasta i otrzymali słodkie upominki.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” to ogólnopolska inicjatywa promująca czytanie i rozwijanie pasji do literatury wśród najmłodszych. Jej celem jest zachęcanie zarówno dzieci, jak i dorosłych do regularnego sięgania po książki oraz budowanie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z czytania.

Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Comments are closed.