Bez kategorii, Edukacja|

W sobotę, 27 maja br., odbyła się wystawa prac plastycznych w ramach projektu edukacyjnego “Zamigajmy”. W przestrzeni Pasażu Handlowego Manhattan Podłęże w Jaworznie obejrzeć można wyjątkowe prace plastyczne dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W uroczystym otwarciu wystawy udział wziął Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

Bardzo zależy nam na budowaniu w naszym mieście nowych przestrzeni dla tego typu inicjatyw, a dzięki takim ambasadorom jak Jagoda (red. Podciborska) możemy je rozwijać. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców Jagody oraz dzieci z naszego przedszkola, które włączyły się w tę inicjatywę. To właśnie dzięki Wam przesłanie, które niesie ta akcja, ma możliwość dotarcia dalej, przekraczając granice naszego miasta. – podkreślał w czasie spotkania Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

Przedmiot prac stanowi szeroko pojęta tematyka języka migowego i świata ciszy. A pomysłodawczynią całego projektu edukacyjnego o nazwie “Zamigajmy” jest pięcioletnia Jagoda Podciborska z Sosnowca. Głównym jego celem jest wprowadzenie nauki podstawowych zwrotów w języku migowym do przedszkoli oraz zwiększenie świadomości i wrażliwości dzieci słyszących na potrzeby osób niesłyszących.

W czasie wystawy 5-letnia Jagódka nauczyła wszystkich jak zamigać kilka podstawowych zwrotów:

Swoje prace zaprezentowały m.in. dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 30 w Sosnowcu, Miejskiego Przedszkola nr 26 w Jaworznie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących z Katowic, a także dzieci z placówek w Chrzanowie, Poznaniu i Toruniu.

Dzisiejsza wystawa to efekt inicjatywy Przedszkola Miejskiego nr 26 w Jaworznie m.in. Dyrektor Barbary Chełmeckiej oraz Radnej Teresy Kondoszek. Partnerami projektu “Zamigajmy” są m.in. Miejskie Przedszkole nr 30 w Sosnowcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Katowicach, Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie, Kawiarnia Drewniany Konik Kawa i Zabawa w Sosnowcu, Magazyn dla Dzieci Świerszczyk.

Już październiku, w Przedszkolu Miejskim nr 26 w Jaworznie, zobaczymy wystawę wszystkich nadesłanych prac.

Comments are closed.