Aktualności, Z miasta|

Przed nami kolejna edycja „Święta Rodziny”, czyli niezwykłego przedsięwzięcia z ofertą skierowaną do całych rodzin. W niedzielę, 21 maja 2023 r. odbędzie się wydarzenie, podczas którego rodziny aktywnie i ciekawie spędzą czas. Najmłodsi spotkają się z bohaterami Psiego Patrolu, a na finał przed jaworznicką publicznością wystąpi znana i lubiana kapela góralska Baciary.

Podczas imprezy Park Podłęże zostanie podzielony na specjalne strefy, w których skorzystać będzie można z różnorodnych atrakcji. Najmłodsi będą mogli pograć m.in. w wielkoformatowe gry planszowe, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni czy wziąć udział w rodzinnych konkursach z nagrodami. Na odwiedzających czekać będzie również strefa relaksu i odpoczynku.

„Święto Rodziny” doskonale wpisuje się w program „Jaworzno Wspiera Rodziny” – najlepszą inwestycję, którą jako Prezydent mogę sobie wyobrazić – inwestycję w mieszkańców Jaworzna. To właśnie mieszkańcy sprawiają, że miasto jest wyjątkowe – mówi Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna. – Już dzisiaj zapraszam Państwa na majowe „Święto Rodziny”.

O godz. 15.00 rozpocznie się program animacyjny Psi Patrolczyli niezwykle popularne i uwielbiane przez dzieci na całym świecie pieski. To idealna rozrywka dla całej rodziny, która dostarczy małym jaworznianom niezapomnianych wspomnień i pozwoli im spotkać ukochane postacie z bajki.

Święto Rodziny to okazja do wspaniałej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. Warto kontynuować tę wielką rodzinna imprezę, zaplanowaliśmy bogaty program dla dzieci i całych rodzin. Tegorocznym, hitowym wydarzeniem dla najmłodszych będzie program animacyjny z ich ulubionej bajki – Psi Patrol, mnóstwo gier i zabaw, a na finał koncert zespołu „Baciary” – mówi Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta.

„Święto Rodziny” zakończy nie lada atrakcja – koncert zespołu „Baciary”. Znani i lubiani artyści zaśpiewają o godz. 17:00. Baciary to zespół muzyczny pochodzący z Podhala, który słynie z wykonania piosenek ludowych w nowoczesnym stylu. Grupa powstała w 2002 roku i od tego czasu zdobyła uznanie publiczności zarówno w kraju, jak i za granicą. Muzyka zespołu „Baciary” to połączenie tradycyjnych dźwięków z nowoczesnymi aranżacjami, które sprawiają, że utwory są pełne energii i pozytywnych wibracji. Zespół zyskał popularność dzięki takim utworom jak „Siedem czerwonych róż”, „Żyje się raz” czy „Zostań tu ze mną na zawsze”.

Wydarzeniu towarzyszy Rodzinny Rajd Rowerowy – rekreacyjny przejazd prawie 20-kilometrowej trasy, skierowany do osób w każdym wieku, który na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez. Trasa rajdu biegnie z jaworznickiego rynku i poprowadzona została z wykorzystaniem miejskich ścieżek i szlaków rowerowych, także wśród atrakcyjnych terenów leśnych. Meta imprezy zlokalizowana jest w Parku Podłęże. Zgłoszenia ruszają 4 maja 2023 r. na https://mckis.jaworzno.pl/portfolio-items/rowerowy-rajd-rodzinny/

Comments are closed.