Aktualności, Urząd Miejski|

image_print

W związku z trwającą w Byczynie przebudową DK 79, od środy, 22 lutego 2023 r., na pierwszym 100-metrowym odcinku – powyżej skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Nauczycielską w stronę Chrzanowa, wprowadzony został ruch wahadłowy. Będzie to drugi odcinek z utrudnieniami w ruchu w tym rejonie miasta. Prace polegające na połączeniu nowego śladu drogi z istniejącym układem DK 79 realizowane będą etapami, równolegle na dwóch włączeniach i potrwają do końca maja 2023 r.

To drugi odcinek z ruchem wahadłowym wprowadzony przy przebudowie DK 79 w Byczynie. Aktualnie ruch wahadłowy obowiązuje od strony Jaworzna, tj. powyżej i poniżej skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Hallera. W tym celu zajęty został jeden pas ruchu wraz z chodnikiem/poboczem, a ciągłość ruchu na odcinku około 250 m została zabezpieczona wahadłową sygnalizacją świetlną. Prace te potrwają do końca pierwszego kwartału tego roku.

Po wykonaniu przebudowy infrastruktury drogowej ruch zostanie poprowadzony bezkolizyjnie nowym śladem DK79 poprzez wybudowaną już estakadę. Wówczas rozpoczną się prace zw. z przebudową starodroża. Tutaj przebudowane zostanie m.in. skrzyżowanie ul. Krakowskiej z ul. Abstorskich i ul. Gwardzistów na rondo.

Więcej informacji udziela:

  • Wydział Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Jaworznie, tel. 32 61 81 711,
  • PW BANIMEX Sp. z o.o., tel. 734 172 924.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Comments are closed.