Aktualności, Rekreacja|

Ruszyły zapisy do organizowanego po raz pierwszy w Jaworznie Miejskiego Zimowego Rajdu Nordic Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę, 11 lutego 2023 r., została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Na starcie Rajdu stanąć może 200 miłośników spacerów z kijkami (taki obowiązujący limit uczestników zaplanowany jest przez Organizatorów). Trasa rajdu jest doskonałą wizytówką naszego Miasta i pokrywa się w większości z organizowanym już od siedmiu lat kwietniowym Rajdem Nordic Walking w Ciężkowicach. Jest to pętla o długości około 8 kilometrów, prowadzi ona leśnymi ścieżkami przez malowniczą dolinę Żabnika w Ciężkowicach. Impreza skierowana do mieszkańców naszego miasta jest formą rodzinnej rekreacji bez typowej rywalizacji sportowej, ma na celu promocję zdrowego trybu życia, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrację osób w różnym przedziale wiekowym.

Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą tradycyjnie przy ul. Zdrojowej w Jaworznie-Ciężkowicach. Organizatorem Rajdu jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a współorganizatorem Urząd Miejski w Jaworznie.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza przez osobę zainteresowaną na stronie internetowej www.mckis.jaworzno.pl (panel zgłoszeniowy “Miejski Zimowy Rajd Nordic-Walking”) od poniedziałku, 23 stycznia 2023 r., a trwać będą do wyczerpania limitu zgłoszeń albo najpóźniej do czwartku, 9 lutego 2023 r. Można również zgłosić się w biurze zawodów w dniu imprezy, ale tylko jeśli będą dostępne wolne miejsca.

W dniu zawodów potwierdzać swoją obecność i odbierać numery startowe będzie można już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę nordic walking, która będzie towarzyszyć startującym zawodnikom i prowadzić grupę. Wyjście na trasę przewidziane na godzinę 10.00.

W rajdzie nordic walking prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą wystartować w rajdzie pod warunkiem podpisania przez rodzica/opiekuna prawnego (w biurze zawodów) lub przyniesienia ze sobą na miejsce stosownego oświadczenia o starcie dziecka na wyłączną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego (dostępne na stronie). Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani, a warunkiem dopuszczenia zawodnika do Rajdu będzie złożenie podpisu pod listą startową w biurze zawodów. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz wodę mineralną. Z kolei wszyscy zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkursie organizowanym bezpośrednio po zakończeniu Rajdu oraz posilić się ciepłym posiłkiem.

Zapraszamy mieszkańców Jaworzna oraz wszystkich chętnych i spragnionych zimowych przechadzek w pięknym otoczeniu przyrody. Każdy może się sprawdzić i znów poczuć atmosferę sportowej, przyjaznej rywalizacji.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy dostępnym TUTAJ, a także bezpośrednio w Dziale Sekcji Sportowych MCKiS (Paweł Wróbel – 32 745 10 30, wew. 84).

Comments are closed.