Aktualności, Kultura|

Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników, od 7 grudnia 2022 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie dostępna jest nowa usługa – książkomat. W urządzeniu, czynnym 24 godziny na dobę, można odebrać zarezerwowane wcześniej poprzez katalog biblioteczny książki i audiobooki lub dokonać ich zwrotu. Usługa dotyczy zbiorów z trzech oddziałów Biblioteki Głównej – Wypożyczalni dla Dorosłych, Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz Działu Multimedialnego.

Książkomat znajduje się w okolicach podcieni Biblioteki Głównej, od strony Rynku. Urządzenie wyposażone jest w 66 skrytek. Aby odebrać lub oddać książkę/audiobook potrzebna jest jedynie karta biblioteczna, którą należy zbliżyć do czytnika i wybrać jedną z dwóch opcji – Otwórz lub Zwrot. Działanie książkomatu jest bardzo proste i podobne do popularnych paczkomatów. Jesteśmy przekonani, że nowa forma wypożyczeń spotka się z zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta.

Zakup urządzenia sfinansowano z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021-2025” w ramach projektu „Biblioteka innowacji – przyjazne miejsce blisko mieszkańców. Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie”.

Comments are closed.