Aktualności, Z miasta|

W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. najmłodsi jaworznianie spotkali się w Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ze Św. Mikołajem i jego drużyną. Świąteczna atmosfera i przygotowane atrakcje przywoływały uśmiechy nie tylko na dziecięcych twarzach.

Na wszystkich czekały zabawy na świątecznym placu zabaw i w zakątku małego skrzata. Maluchy ozdabiały wypieki i malowały fantazyjne obrazki na tekturowych chatkach i choinkach. W fabryce ozdób świątecznych dzieciaki przygotowywały m.in. ozdoby choinkowe z gliny, robiły papierowego Mikołaja czy świątecznego skrzata. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się świąteczny fotopunkt, dmuchane zamki, ciuchcia i strefa profilaktyczna. Główną atrakcją była możliwość spotkania z samym Św. Mikołajem i Panią Mikołajową.

To nie koniec świątecznych wydarzeń przygotowanych przez Gminę, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz TAURON Wytwarzanie. Już w sobotę 10 grudnia 2022 r., odbędą się na Rynku i w jego pobliżu dwa wydarzenia – Jarmark Bożonarodzeniowy (w godz. 9:00 – 13:00) i Świąteczna Mega Moc (od 9:00 do 21:00).

Podczas jarmarku piękne ozdoby będą sprzedawać szkoły i stowarzyszenia. Zaplanowano też występy, degustację świątecznych przysmaków i konkurs, w którym będzie można wygrać choinkę.

W ramach, organizowanej w Jaworznie po raz czwarty, Świątecznej Mega Mocy od rana będą czekać na mieszkańców takie atrakcje, jak karuzela wenecka i św. Mikołaj na Rynku oraz świąteczny pociąg (z przystankiem na wysokości Muzeum Miasta Jaworzna). O godz. 15:00 w tamtym miejscu rozpocznie się też część koncertowa. Najpierw wystąpi orkiestra górnicza TAURON Wydobycie, a po niej odbędzie się konkurs muzyczny dla szkół. Po nim da koncert Basia Janyga. Po zmroku na budynku muzeum będzie można zobaczyć świąteczne iluminacje.

Betlejemskie Światełko Pokoju

Po Betlejemskie Światło Pokoju, które jak co roku do Jaworzna przywiozą harcerze, mieszkańcy wybiorą się na Rynek w niedzielę, 18 grudnia 2022 r. Przekazanie ognia z Groty Narodzenia Pańskiego i wspólne kolędowanie rozpoczną się o godz. 17:00.

Lodowisko w Centrum „pod płaszczką”

W sobotę, 17 grudnia 2022 r., ruszy miejskie lodowisko! Jednorazowy bilet normalny, który uprawnia do 50 minut jazdy, kosztował będzie 10 zł, a ulgowy 8 zł. W weekendy ceny będą o 2 zł wyższe. Posiadacze Jaworznickiej Karty Rodziny Wielodzietnej w dni powszednie za bilet zapłacą 5 zł, a w weekend 6 zł. Łyżwiarze będą mogli korzystać z promocji i karnetów, które jeszcze obniżą cenę. Taniej będzie dla grup zorganizowanych i dla dzieci w czasie ferii zimowych. Na miejscu będzie też działała wypożyczalnia łyżew. Obiektem administrować będzie Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

Lodowisko będzie działało od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 21:00 z przerwami technicznymi od godz. 14:00 do 14:30 i od 17:00 do 17:30. Ze względów bezpieczeństwa i dla komfortu łyżwiarzy na tafli może przebywać jednocześnie maksymalnie 60 osób.

Szczegóły dot. lodowiska dostępne https://www.jaworzno.pl/2022/11/23/lodowisko-pod-plaszczka-rusza-17-grudnia/

Comments are closed.