Aktualności, Z miasta|

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie zaprasza jaworznickich seniorów na warsztaty, które odbędą się w ramach cyklicznego wydarzenia – Akademii Bezpieczeństwa. Podczas spotkań seniorzy dowiedzą się jak nie dać się oszukać, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jakie mają prawa konsumenckie.

Grupa seniorów rozmawiających z policjantem

Coraz częściej dochodzi do przestępstw, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku
i mieszkające samotnie. Przestępstwa te polegają przede wszystkim na oszustwie i wyłudzaniu mienia. Właśnie dlatego w porozumieniu z jednostkami miejskimi przygotowano warsztaty dla seniorów, których celem jest podniesienie świadomości osób starszych na temat poprawy ich bezpieczeństwa i zabezpieczania mienia.

Inauguracja warsztatów odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 7 listopada o godz. 16.30 w Klubie „Senior +” przy ul. Matejki 24d. Kolejne odbędą się: w środę, 9 listopada, o godz. 16.30 w Klubie „Senior +” ul. Boczna 7k oraz w środę, 16 listopada o godz. 11.00 w Klubie Seniora „To i Owo” przy al. Piłsudskiego 72.

Spotkanie poprowadzą pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie, a gościem specjalnym będzie Krystyna Banasik Miejski Rzecznik Konsumentów.

W trakcie spotkania będą poruszane tematy związane z :

  • prowadzeniem na terenie miasta działań związanych z otrzymaniem tabletek jodku potasu, który przeciwdziała skutkom pojawienia się opadu radioaktywnego. Lek trafił do punktów w różnych dzielnicach, które w razie zagrożenia będę wydawały go mieszkańcom Jaworzna,
  • informacjami jak ustrzec się przed nową forma oszustwa na „zakup węgla”,
  • o bezpieczeństwie w świecie konsumenckim, nieuczciwych praktykach dotyczących m.in. podpisywania się pod fałszywymi umowami kupna dóbr materialnych,
  • „Seniorze – spotkajmy się w sieci” działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa seniora w internecie.

Comments are closed.