Aktualności, Z miasta|

image_print

We wtorek, 25 października 2022 r. po raz kolejny zorganizowana zostanie konferencja Miasta Idei, w której głównym bohaterem będzie Jaworzno. Podczas debaty prelegenci będą dyskutować na temat form planowania rozwoju miasta.

Podczas warsztatów z mieszkańcami będziemy szukać najbardziej odpowiadających jaworznianom form udziału w planowaniu rozwoju miasta, które wykraczają poza narzucony przepisami schemat.

Następnie w ATElier Kultury przy ul. Mickiewicza 2 odbędzie się debata ekspertów, w której udział wezmą: Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, Igor Śmietański, wiceprezydent Tychów, Mikołaj Machulik, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach, Stanisław Lessaer, współzałożyciel P.A. NOVA SA, architekt, urbanista oraz Małgorzata Łapeta, architektka i urbanistka, przedstawicielka Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Konferencje Miasta Idei gościły już w naszym mieście kilkukrotnie. Do tej pory w ich ramach goście debatowali m.in. o polityce rowerowej w miastach, o rekomunalizacji usług komunalnych, o e-mobilności czy na temat tego, dlaczego miasta muszą inwestować w zieleń i rekreację, a także przemianie ul. Sienkiewicza, roli handlu w mieście i przyszłości tego typu miejsc.

Debata rozpocznie się o godzinie 17.45 i będzie transmitowana na profilach Facebookowych – Miasto Jaworzno i Wyborcza.pl Katowice.

Comments are closed.