Aktualności, Bezpieczeństwo|

W sobotę, 8 października 2022 r. żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się z innymi służbami mundurowymi w Jaworznie w ramach comiesięcznej rotacji. Do zajęć dołączyli przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, a także Straż Miejska. Ćwiczeniom przyglądał się Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

W trakcie trwania ćwiczeń szkoleni ćwiczyli m. in. przeprawę przez rzekę, zasadzkę na pojazdy, szturm na obozowisko, a także marsz ubezpieczony. Dodatkowo żołnierze 13ŚBOT mieli możliwość użytkowania pojazdów Muzeum Techniki Wojskowej z Jaworzna.

Jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy – wspólne szkolenia dobrze nas integrują i pozwalają poznać mocne strony każdej ze służb i dać możliwość uzupełniania się. Wszyscy jesteśmy otwarci na nowe pomysły i rozwiązania, a dzięki różnorodności potrafimy z tego czerpać i stale się od siebie uczyć. To nie pierwsze i na pewno nie ostatnie ćwiczenia w których rozwijamy umiejętność współpracy z innymi – mówi por. Błażej Klag (131blp), organizator szkolenia.

Comments are closed.