Aktualności, Z miasta|

W Muzeum Miasta Jaworzna odbyło się spotkanie, podczas którego zaproszeni goście debatowali o tym, czym jest sztuka współczesna dla miasta. W panelu dyskusyjnym uczestniczyli dyrektorzy galerii sztuk z całej Polski. Udział w wydarzeniu wziął również Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk, który z Zastępcą Prezydenta Bielska – Białej Adamem Ruśniakiem dyskutowali na temat kolekcji sztuki współczesnej w mieście i jej funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

Wydarzenie zorganizowane jest przez Muzeum Miasta Jaworzna i Galerię Sektor. Do części ogólnopolskiej panelu zaproszeni zostali: Monika Szewczyk Dyrektorka Galerii Arsenał w Białymstoku, Agata Smalcerz Dyrektorka Galerii Bielskiej BWA w Bielsku Białej, Waldemar Tatarczuk Dyrektor Galerii Labirynt w Lublinie oraz Jarosław Suchan – wieloletni Dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi.

W części regionalnej wzięli udział Zastępca Prezydenta Jaworzna Łukasz Kolarczyk i Wiceprezydent Bielska – Białej Adam Ruśniak.

W ramach wydarzenia w piątek, 7 października 2022 r. o godz. 18:00 w jaworznickim Muzeum odbędzie się wernisaż prac z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA „Podwójność”.

Comments are closed.