Aktualności, Z miasta|

Do 31 października 2022 roku trwa głosowanie na „Książkę Historyczną Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Wśród nominowanych jest publikacja Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie – insp. dra Piotra Uwijały pt. “Polska wojskowa misja zakupów w Paryżu w latach 1919-1921. Pozyskiwanie i transport zagranicznego materiału wojennego dla Wojska Polskiego w okresie wojny polsko-sowieckiej”.

Dr Piotr Uwijała od wielu lat zajmuje się prowadzeniem badań naukowych, dotyczących okresu wojny polsko-sowieckiej w latach 1919-1921. Efektem jego pracy naukowej jest wydana książka. Publikacja jaworznickiego komendanta jest pierwszą w Polsce tak obszerną próbą opracowania tematu słabo przebadanego i opisanego w dotychczasowej polskiej historiografii wojskowej.

Głosy można oddawać do 31 października 2022 r. na www.ksiazkahistorycznaroku.pl

Książka ułożona na stole
fot. www.jaworzno.policja.gov.pl

Jury 13. Konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego nominowało 20 książek w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Comments are closed.