Aktualności, Z miasta|

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. Piotr Uwijała zapraszają, w niedzielę, 16 października na galę koncertową Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie dostępne będą w Hali Widowiskowo – Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Rynek Główny 17 – od czwartku, 6 października 2022 r.

Wydarzenie jest kontynuacją uroczystości związanych z nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie oraz odsłonięcia obelisku upamiętniającego funkcjonariuszy 7. Kompanii Rezerwy Policji Państwowej z Jaworzna, które odbyły się we wrześniu br. (Więcej informacji na temat wydarzenia –https://www.jaworzno.pl/2022/09/23/komenda-miejskiej-policji-w-jaworznie-z-nowym-sztandarem-oslonieto-tez-obelisk-pamieci-jaworznickich-policjantow/)

Podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę, 16 października o godz. 16:00 w Hali Widowiskowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 – swoje umiejętności, w repertuarze patriotyczno – rozrywkowym zaprezentuje Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z solistami: Justyną Hubczyk – Piechotą oraz Piotrem Tłustochowiczem.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna oraz Ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.


***

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach została założona w 1973 roku. Od początku swego istnienia uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych, czy religijnych. Orkiestra wielokrotnie reprezentowała śląski garnizon Policji na prestiżowych festiwalach krajowych i międzynarodowych.

W repertuarze orkiestry znajdują się utwory marszowe, koncertowe, transkrypcje muzyki symfonicznej, utwory religijne, a także liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej. W ciągu czterdziestu dziewięciu lat istnienia orkiestry, muzycy dali ponad 4 tys. koncertów na terenie całego kraju. Za swoją działalność artystyczną, kultywowanie tradycji Górnego Śląska oraz udział w licznych przedsięwzięciach organizowanych w naszym regionie, orkiestra została wyróżniona Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego.

W kwietniu 2013 roku, po wielu latach funkcjonowania w strukturach Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, rozkazem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, orkiestra stała się obok orkiestr z Warszawy i Wrocławia trzecią orkiestrą etatową polskiej Policji. Kapelmistrzem orkiestry, liczącej obecnie 33 policjantów – muzyków, od marca 2010 roku jest asp. Szt. Waldemar Skotarski, który nieustannie zabiega o wzbogacenie jej repertuaru oraz nowych muzyków.

Comments are closed.