Aktualności, Z miasta|

Przez dwa dni wielbiciele modelarstwa i przyszli pasjonaci mogli obejrzeć wystawę przygotowaną w ramach XIII Festiwalu Modelarstwa, który odbył się 10 i 11 września 2022 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Wyrazy uznania dla ogromu pracy, cierpliwości i talentu – złożył organizatorom i laureatom konkursu modelarskiego Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.

Na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji m.in. warsztaty modelarskie dla początkujących i zaawansowanych modelarzy, prezentacje nowości modelarskich, wykłady i prelekcje zaproszonych gości.

Jaworznianie mieli również okazję obejrzenia wystawy plenerowej przygotowaną z okazji 90. rocznicy zwycięstwa najsłynniejszych polskich lotników – Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zawodach Challenge 1932 roku w Berlinie i ich tragicznej śmierci czternaście dni później nad Cierlickiem w Republice Czeskiej.

Na odwiedzających czekała też giełda modelarska.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Miasta Jaworzna, Modelarnia Lotnicza w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Jaworznie.

Comments are closed.