Aktualności, Z miasta|

Ruszyła przebudowa placu zabaw na jaworznickich plantach. Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Pawła Silberta, stary, wysłużony plac zabaw zostanie zastąpiony przez nowoczesną przestrzeń dla najmłodszych. Prace modernizacyjne mają zakończyć się w listopadzie 2022 roku.

Modernizacja placu zabaw jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo dzieci z niego korzystających – mówi Tomasz Jewuła, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami. – Należy pamiętać, że to nie jest naprawa wadliwego placu, a jego całkowite odnowienie po sześciu latach intensywnego użytkowania przez najmłodszych mieszkańców Jaworzna. Warto podkreślić, że dotychczasowa infrastruktura placu, która nadawała się będzie do dalszego użytku uzupełni istniejące w mieście tereny rekreacyjne.

Podstawowymi założeniami modernizacji nowego placu jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci. Dlatego też plac będzie zbudowany na nawierzchni bezpiecznej – gumowej a urządzenia zabawowe będą miały wszystkie atesty wymagane dla bezpiecznego ich użytkowania.

Pod uwagę brano trwałość – urządzenia i wyposażenie zostaną wykonane z materiałów odpornych na zniszczenie i warunki atmosferyczne. Ponadto plac będzie wyposażony w nowoczesne urządzenia, które będą zapewniały dzieciom najlepszą zabawę i rozwój ruchowy.

Dodatkowo zostanie wykonane nowe ogrodzenie i nawierzchnia oraz zostanie dodane wyposażenie typu kosze na śmieci i ławki, z których rodzice będą mogli doglądać swoich pociech. Nowy plac zbuduje firma PRO-MB z Chorzowa. Koszt to prawie milion złotych.

Comments are closed.