Aktualności, Z miasta|

Pod Honorowym Patronatem Prezydentów: Jaworzna, Mysłowic i Sosnowca, w Trójkącie Trzech Cesarzy w niedzielę, 4 września 2022 r. odbyło się VII. Spotkanie Abstynenckie. Co roku wydarzenie organizowane jest przez stowarzyszenia abstynenckie z Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna.

Słowa uznania dla pracy na rzecz społeczności abstynenckiej złożyła w imieniu Prezydenta Miasta Pawła Silberta i jego zastępcy Łukasza Kolarczyka, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Katarzyna Florek. Za pracę i trud podziękowali również Senator RP Joanna Sekuła, Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz z zastępcami: Wojciechem Chmielem i Mateuszem Targosiem oraz Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Wydarzenia tego typu to doskonała szansa na integrację środowisk abstynenckich z sąsiadujących z Jaworznem miast. Członkowie stowarzyszeń wraz ze swoimi rodzinami wzięli udział w zabawach rodzinnych oraz atrakcjach dla dzieci. Zebrani mieli również okazję do wysłuchania występów muzyczno – wokalnych.

***

Jaworznickie Stowarzyszenie Abstynenckie “Razem” działa od 30 lat. Punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób potrzebujących pomocy i ich rodzin czynny jest we wtorki i piątki od godz. 17:00 do 20:00 w siedzibie stowarzyszenia w Jeleniu, przy ul. Zwycięstwa 82. Istnieje również całodobowa infolinia pod nr 533 538 238, po którą można uzyskać pomoc.

Comments are closed.