Aktualności, Kultura, Z miasta|

image_print

W niedzielę, 4 września 2022 r. na byczyńskim rynku odbyły się „Dożynki Dzielnicowe”. W uroczystościach licznie wzięli udział mieszkańcy Byczyny, a także zaproszeni goście.  Życzenia pomyślności zebranym złożył Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15.00 uroczystą Mszą Świętą, po której odbyły się również dożynkowe ceremoniały. Obecni na miejscu goście – Poseł na Sejm RP Ewa Malik oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki wraz z zastępcą Prezydenta Miasta Łukaszem Kolarczykiem oraz radną Anną Lichotą, poczęstowali zebranych mieszkańców poświęconym chlebem.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na rozstawionej na rynku scenie występowali młodzi artyści z lokalnych placówek edukacyjnych, zespół śpiewaczy Byczynianki oraz chór Sokół. Na rynku można było podziwiać i skosztować m.in. wyrobów Jaworznickiego Koła Pszczelarzy czy lokalnych rolników.

Dożynki dzielnicowe obchodzone są tradycyjnie i bardzo uroczyście na byczyńskim rynku po tym, jak został on w 2016 roku wybudowany w ramach projektu Miasto 7 Rynków.

Galeria zdjęć

Comments are closed.