Aktualności, Sport|

Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk spotkał się dzisiaj z rodzeństwem – Gabrielą i Jakubem Wawszczyk ze Stowarzyszenia Sportowego Akademia Boksu oraz ich trenerem Robertem Gortatem. W spotkaniu uczestniczyła również radna Teresa Kondoszek – prezes Stowarzyszenia. Młodzi jaworznianie są laureatami Mistrzostw Europy Młodziczek i Młodzików, które odbyły się od 10 do 21 sierpnia 2022 r. w Turcji.

Zdolni pięściarze z Akademii Boksu Roberta Gortata zostali wybrani do reprezentacji, dzięki temu, że każde z nich uplasowało się na pierwszym miejscu w tabeli polskich bokserów w swoich kategoriach. Na mistrzostwach w Turcji Gabriela Wawszczyk wywalczyła brązowy medal, a Jakub awansował do ćwierćfinału i zajął V miejsce.

W polskiej reprezentacji, która udała się do Turcji, było 19 zawodników, w tym 7 pięściarek i 12 pięściarzy. Na liście startowej mistrzostw Europy znalazło się 378 osób z 28 krajów. O medale walczyło 107 dziewcząt i 271 chłopców.

Podczas spotkania Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk podziękował także Teresie Kondoszek – prezesowi Stowarzyszenia oraz Robertowi Gortatowi – wiceprezesowi i jednocześnie trenerowi za starania i zaangażowanie, dzięki którym wychowankowie osiągają międzynarodowe sukcesy i są dumą naszego miasta.

Na zakończenie uczestnikom spotkania wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.