Aktualności, Sport|

Drużyna pod nazwą No Name wygrała X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Piłkarskie zawody, organizowane co roku przez PSS Salos, odbyły się w niedzielę, 28 sierpnia 2022 r. na dwóch boiskach przy ul. Krakowskiej. Rywalizowało szesnaście drużyn. Zwycięzcom gratulował Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk oraz radna Dorota Guja.

Zwycięzcy turnieju – drużyna No Name jest czwartą drużyną z Jaworzna, która triumfuje w tych rozgrywkach, po Oldbojach Dąbrowa, Kanonierach i Lambadzie.

W tegorocznym turnieju rywalizowało 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Grupa A: No Name, ATJ Jaworzno, Spaghetti Mafia oraz Alias. Grupa B: S.W.A., Maszoperia, Team Spirit oraz Strefa Luzu. Grupa C: Fortuna Podłęże, OPJ Sokół Jaworzno, Salos oraz Lambada. Grupa D: JagoPRO, Auto-Banasik, Chłopaki z kościołów oraz Pulmon Negro.

Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

***

Amatorska liga piłkarska działa w naszym mieście od 2000 roku. Powstało wtedy Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS, które po 12 latach zostało przekształcone w PSS SALOS. Założycielem stowarzyszenia był ksiądz Mirosław Król, były piłkarz, salezjanin, który był wtedy wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Narodowej, a obecnie jest proboszczem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Długoszynie. Ksiądz Mirosław podkreśla, że ideą założenia stowarzyszenia była integracja lokalnej społeczności. Jego działalność nie ograniczała się tylko do rozgrywek piłkarskich. Młodzież jeździła też na wycieczki i brała udział w wychowawczych pogadankach.

W ciągu dwóch dekad liga SALOS mocno się rozwinęła. Jak zaznacza Marcin Sikorski, obecny prezes stowarzyszenia, zawodnicy z roku na rok radzą sobie na boiskach coraz lepiej. Obecnie grają nie tylko w jaworznickich rozgrywkach, ale często reprezentują nasze barwy na turniejach w innych miastach. Piłkarze SALOS-u mają m.in. na koncie awans do VI Finału Ligi Mistrzów Orlik Polska 2016 w Rzeszowie, a oldboje drugie miejsce w mistrzostwach Polski w Sosnowcu w 2018 r.

Comments are closed.