Aktualności, Rekreacja, Z miasta|

image_print

Ponad 100 osób wzięło udział w pierwszej edycji Rajdu Nordic Walking na Podłężu. Na „spacer” po osiedlu Podłęże i velostradzie, zdecydowało się wielu mieszkańców Jaworzna. Zebrani na starcie – przy Pasażu Handlowym ”Manhattan” – jaworznianie mieli za zadanie pokonanie 6 km.

W rajdzie wzięli udział m.in. Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, a także radni Rady Miejskiej – Mirosław Pieczara, Maciej Stanek, Dawid Domagalski, Ewa Zuber, Marzena Czarny, Bernadeta Palka, Mariusz Kowalski, Janusz Papuga oraz Teresa Kondoszek, która jest jednym z inicjatorów i organizatorów tego wydarzenia.

Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o mieście i dyscyplinie jaką jest nordic walking.

Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Sportowe Akademia Boksu Roberta Gortata z radną Teresą Kondoszek na czele, a współorganizatorami Urząd Miasta w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach.

Honorowy patronat nad rajdem objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

Comments are closed.