Aktualności, Rekreacja|

W niedzielę, 21 sierpnia 2022 r. odbyła się kolejna impreza z cyklu „Z rodziną w plenerze”, organizowana przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ze względu na warunki pogodowe, wydarzenie, które zaplanowano w Parku Podłęże, zorganizowano ostatecznie pod “płaszczką”.

W godzinach od 16.00 do 19.00 mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla młodszych, jak i dla starszych członków jaworznickich rodzin, takich jak wystawa edukacyjna “Mniej śmieci – więcej życia”, warsztaty ekologiczne, gry i zabawy animacyjne oraz konkursy z nagrodami.

“Akademia Bezpieczeństwa”

Z kolei w niedzielne przedpołudnie pod „płaszczką”, w ramach Akademii Bezpieczeństwa, odbyło się spotkanie mieszkańców ze służbami miejskimi, które dotyczyło głównie bezpiecznych zachowań na drodze. Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat poruszania się po drodze korzystając z mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy przez strażaków ochotników. Miłośnicy Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej mogli z bliska zobaczyć również samochody poszczególnych służb.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM w Jaworznie wraz ze Strażą Miejską, Komendą Miejską Policji oraz Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z Jelenia i Dąbrowy Narodowej.

Comments are closed.